Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print english
 

EK klimato kaitos kampanija

tau patinkantis pasaulis / tavo mėgstamas klimatas

2013-06-27

Europos Komisijos (EK) kampanija "tau patinkantis pasaulis / tavo mėgstamas klimatas" pasibaigė 2013 m. gruodžio mėn. Ta proga EK paskelbė išsamų leidinį, apžvelgiantį kampanijos rezultatus:

EU communication campaign on climate action (14 MB)

Kampaniją organizavęs EK Klimato veiksmų generalinis direktoratas (DG CLIMA) kviečia toliau sekti naujienas direktorato tinklapyje:

http://ec.europa.eu/clima/

   

Spaudos pranešimai:

2013-10-01  Dizaino studija - ES kovos su klimato kaita konkurso Lietuvos nugalėtoja

2013-04-08  EK paskatintos pramonės įmonės dalijasi geriausia patirtimi

2012-10-29  EK narės C. Hedegaard pranešimas "Kurkime mums patinkantį pasaulį"


Informavimo kampanijos tikslas – mažinti klimato kaitą

Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, 2012 m. spalio 8 d. prasidėjo klimato kaitai mažinti skirta informavimo kampanija. Ją organizuoja Europos Komisija. Kampanijos partnerės – daugiau kaip 70 organizacijų iš visos Europos. Tai verslo asociacijos, universitetai, nevyriausybinės organizacijos ir valdžios įstaigos. Tarp jų – ir Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija.

Ši kampanija skirta supažindinti su jau taikomais sprendimais, siekiant įgyvendinti vieną iš ES tikslų – išmetamų į aplinką šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį iki 2050 m. sumažinti 80–95 proc. Iki 2020-ųjų šį kiekį ES numato sumažinti 20 proc. Šiuo metu jis yra per 17 proc. mažesnis nei 1990 metais.

Kampanija vyks iki 2013 m. pabaigos. Jos metu bus skatinama diskusijose dėl klimato kaitos pirmiausia siekti praktinių sprendimų ir parodyti, kaip klimato politika gali padėti didinti Europos piliečių gerovę ir suteikti jiems ekonominės naudos.

Europoje gausu pavyzdžių, kai taikant pažangius sprendimus sumažinama tarša šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis ir gerinama žmonių gyvenimo kokybė. Vykdant kampaniją, bus siekiama fiziniams asmenims, įmonėms ir vietos grupėms suteikti galimybę pateikti, skleisti ir aptarti tokius sprendimus ir dalyvauti Europos geriausio ir originaliausio sprendimo atrankos konkurse.

„Galime pasirinkti, ar veikti remiantis turimomis žiniomis apie klimato kaitą, ar nieko nedaryti ir stebėti, kaip padėtis blogėja. Abiem atvejais išlaidos neišvengiamos. Tad kodėl, kol dar turime laiko, negalėtume sukurti pasaulio ir klimato, kokių norėtume?“ – sakė už klimato politiką atsakinga Europos Komisijos narė Connie Hedegaard, paskelbusi minėtosios kampanijos pradžią per jos pristatymą Londone.

Išsamesnės informacijos galima rasti kampanijos tinklalapyje http://world-you-like.europa.eu/lt. Kampanijos „Facebook“ puslapis www.facebook.com/EUClimateAction.

 

 


[Archyvas]

XML