Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print english
 

Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas

Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas

2012-08-13

Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetą sudaro 344 nariai iš nacionalinių ES valstybių narių organizacijų. Kiekvienos šalies narių skaičius priklauso nuo jos gyventojų skaičiaus. Narių kandidatūras siūlo šalių vyriausybės, o penkeriems metams skiria Europos Sąjungos Taryba.

EESRK nariai skirstomi į tris grupes: darbdavių, kurią sudaro privataus ir viešojo pramonės sektoriaus, smulkaus ir vidutinio verslo įmonių, prekybos rūmų, mažmeninės ir didmeninės prekybos, bankų ir draudimo įmonių, transporto ir žemės sektoriaus nariai; darbuotojų grupė, kurios nariai atstovauja nacionalinėms profesinių sąjungų organizacijoms; ir įvairių interesų grupių atstovai, kurie nėra įtraukti į dvi pirmas grupes, tai kooperatyvai, bendros asociacijos ir nevyriausybinės organizacijos.

EESRK yra patariamasis ES organas, per kurį atstovaujama, konsultuojama ir informuojama organizuota pilietinė visuomenė. Komitetas pataria Europos parlamentui, Europos Sąjungos Tarybai ir Europos Komisijai dėl teisės aktų projektų, skatina pilietinę visuomenę įsitraukti į ES politikos formavimo procesą ir stiprina pilietinės visuomenės vaidmenį ES nepriklausančiose valstybėse ir padeda ten kurti patariamąsias institucijas.


XML