Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print english
 

Europos Komisija

Europos Komisija

2012-08-13

Europos Komisija yra vykdomoji ES institucija. Ji atstovauja Europos piliečių interesams ir juos gina. Komisijos pirmininką skiria Europos Vadovų Taryba, o tvirtina Europos Parlamentas. Sutarusi su paskirtuoju Komisijos pirmininku Taryba taip pat skiria kitus Komisijos narius; jų kandidatūroms taip pat turi pritarti Europos Parlamentas, kuriam Komisija yra atskaitinga. ES Komisiją sudaro 27 nariai, po vieną iš kiekvienos ES šalies, kurie penkerius savo kadencijos metus yra politiniai Komisijos vadovai. Kiekvienas Komisijos narys yra atsakingas už tam tikrą politikos sritį, kurią jam skiria Komisijos pirmininkas.

Komisija, prižiūrėdama ir įgyvendindama ES politiką, atlieka šias pagrindines funkcijas: siūlo naujus teisės aktus Parlamentui ir Tarybai, administruoja ES biudžetą ir skiria lėšas, kartu su Teisingumo Teismu užtikrina ES teisės įgyvendinimą, atstovauja ES tarptautiniu mastu, pavyzdžiui, derėdamasi dėl ES susitarimų su kitomis valstybėmis.

Komisija įsikūrusi Briuselyje ir Liuksemburge. Ji turi atstovybes kiekvienoje ES šalyje ir delegacijas kitų pasaulio šalių sostinėse.


XML