Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print english
 

Europos Parlamentas

Europos Parlamentas

2012-08-13

Parlamentas ir Europos Sąjungos Taryba (Taryba) yra pagrindinės ES teisėkūros institucijos. Europos Parlamentą penkerių metų kadencijai tiesiogiai renka Europos piliečiai, kad jis atstovautų jų interesams. Kiekvienos šalies Europos Parlamento narių skaičius maždaug proporcingas jos gyventojų skaičiui. Remiantis Lisabonos sutarties nuostatomis, nuo 2014 m. nė viena šalis negalės turėti mažiau nei 6 arba daugiau kaip 96 Europos Parlamento narius. Parlamento nariai į grupes skirstomi pagal partinę priklausomybę.

Europos Parlamentas atlieka tris svarbiausias funkcijas: svarsto Europos Sąjungos teisės aktus ir kartu su Taryba juos priima; tikrina kitų ES institucijų darbą, visų pirma Komisijos, siekdamas užtikrinti, kad jos veiktų demokratiškai; svarsto ES biudžetą ir kartu su Taryba jį priima.

Europos Parlamentas dirba trijose vietose: Briuselyje (Belgija), Liuksemburge ir Strasbūre (Prancūzija). Liuksemburge yra Parlamento administracinės įstaigos (generalinis sekretoriatas). Viso Parlamento posėdžiai (plenarinės sesijos) vyksta Strasbūre ir Briuselyje. Komitetai taip pat posėdžiauja Briuselyje.


XML