Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print english
 

Aktualijos

Stumbrų vardynos – ir nuotykis, ir pažintis su gamta

2018-10-10VMU nuotr.

Pašilių stumbryne, kurį prižiūri Valstybinių miškų urėdijos (VMU) Panevėžio regioninis padalinys, praėjusią savaitę vyko vasarą gimusių trijų stumbriukų vardynos. Jaunikliams Giro, Giedriuko ir Gifano vardus išrinko į atvirų durų dieną sugūžėję darželinukai ir pradinių klasių mokiniai iš aplinkinių rajonų. Jie iš obuolių, morkų, cukrinių runkelių ir kitų daržovių sudėliojo šventinį tortą stumbrams.

Miškininkai jau daugybę metų kviečia vaikus į stumbryną sugalvoti vardų jaunikliams. Pasak VMU vadovo Mariaus Pulkauninko, mažiesiems tai yra ir nuotykis, ir pažintis su gamta.

Šiuo metu Pašilių stumbryne gyvena 20 stumbrų – 9 patinai, 8 patelės ir 3 jaunikliai. Patelės jauniklius veda kas antrus metus, paprastai – nuo vieno iki keturių. Jiems vardai suteikiami laikantis tarptautinio susitarimo, kad Lietuvoje gimusių stumbrų vardai prasideda raidėmis „Gi“. Pirmasis mūsų šalyje gimęs stumbriukas buvo pavadintas Giriniu.

VMU Panevėžio regioninis padalinys bendradarbiauja su kaimyninės Lenkijos Niepolonicos miškų urėdija ir mainosi stumbrais, kad būtų išvengta kraujomaišos. Stumbrai gali išgyventi iki 30 metų. Pašilių stumbryne šiuo metu trys vyriausios patelės yra sulaukusios po 16 metų.

Pašilių stumbrynas užima beveik 50 ha aptvertą plotą, kurio didžioji dalis apaugusi mišku. Aptvaras padalintas į dvi dalis, kad galėtų gyventi dvi stumbrų bandos. Šį stumbryną per metus aplanko apie 18 tūkst. žmonių.

Ryšių su visuomene skyrius

2018-10-10