Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print english
 

Aktualijos

Nauja „Infostatybos“ funkcija – dar viena užkarda savavališkai statybai įteisinti

2018-07-12Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (VTPSI), administruojanti statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinę sistemą „Infostatyba“, šia sistemą papildė nauja funkcija, kuri užkerta kelią įteisinti savavališką statybą remiantis neteisėtai išduotais dokumentais. Ši funkcija leis griežčiau vertinti dokumentų išdavimo procedūrą ir užtikrinti, kad savavališkai pastatyti statiniai nebūtų „Infostatyba“ išduotų dokumentų pagrindu įregistruoti Nekilnojamojo turto registre ir kad nepasunkėtų padarinių šalinimo procedūra.

Nuo šiol vieno mygtuko paspaudimu statytojų pateiktuose prašymuose dėl statybą leidžiančio dokumento, statybos užbaigimą patvirtinančių dokumentų ar pažymos apie statinio statybą be nukrypimų nuo esminių statinio projekto sprendinių išdavimo įrašyti statiniai bus tikrinami, ar nėra savavališkos statybos požymių. Savavališka statyba laikoma statinio ar jo dalies statyba neturint galiojančio statybą leidžiančio dokumento arba jį turint, bet pažeidžiant esminius statinio projekto sprendinius.

Minėtus prašymus nagrinėjantys VTPSI inspektoriai arba savivaldybių administracijų darbuotojai, prieš formuodami išduodamą dokumentą, privalės patikrinti objektus, ar tai nėra savavališka statyba. Neatlikus šio patikrinimo, informacinė sistema neleis formuoti prašomo išduoti dokumento. Prašymą nagrinėjantis darbuotojas, nustatęs, kad statiniams yra surašyti savavališkos statybos dokumentai ir nėra atliktos jų įteisinimo procedūros, neturėtų išduoti statytojo prašomo dokumento.

VTPSI patikrinus dokumento išdavimo teisėtumą ir nustačius, kad jis išduotas pažeidžiant teisės aktų reikalavimus, bus taikomos nustatytos sankcijos dokumentą išdavusiems darbuotojams.

Ryšių su visuomene skyrius

2018-07-12