Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print english
 

Aktualijos

Rinkliavą už atliekų surinkimą ir tvarkymą nustatančių taisyklių patikslinimai yra svarbūs tiek gyventojams, tiek verslui

2018-07-11BFL nuotr.

Šiandien Vyriausybė patikslino Vietinės rinkliavos ar kitos įmokos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą dydžio nustatymo taisykles. Šie patikslinimai aktualūs tiek gyventojams, tiek žemdirbiams, tiek verslui. Jie įsigalios 2019 m. sausio 1 d.

Kaip sakė Aplinkos ministerijos Atliekų departamento direktorė Agnė Bagočiutė, ministerija pasiūlė pakeisti šias taisykles, įvertinusi jų taikymo praktiką, atsižvelgusi į savivaldybių siūlymus ir gyventojų skundus. Pakeitimai leidžia aiškiau reglamentuoti komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų kainodaros tvarką ir sudaryti sąlygas kuo objektyviau apskaičiuoti savivaldybių nustatomas įmokas už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą.

Viena svarbiausių naujovių – tai, kad nebereikės mokėti pastoviosios įmokos dedamosios, kai nekilnojamasis turtas yra netinkamas ar negalimas naudoti ir jame negyvenama. Iki šiol pastovioji įmokos dedamoji, kurią moka visi nekilnojamojo turto objektų savininkai, buvo skaičiuojama net tais atvejais, kai likę tik pastato pamatai.

Kita aktuali naujovė – įpareigojimas detalizuoti atliekų turėtojams teikiamas sąskaitas už komunalinių atliekų surinkimą ir nurodyti savivaldybės teritorijoje praėjusiais metais rūšiuotų ir nerūšiuotų atliekų dalis.

Ne mažiau svarbus ir gyventojams, ir verslui dar vienas pakeitimas – tai, kad savivaldybės, nustatydamos atliekų susikaupimo normą, taikomą apskaičiuojant minimalią komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos apimtį, turės skaičiuoti pagal vienam gyventojui ar darbuotojui tenkantį atliekų kiekį kilogramais, o ne pagal nekilnojamojo turto plotą, kaip pasitaikydavo iki šiol.

Ryšių su visuomene skyrius

2018-07-11