Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print english
 

Aktualijos

Helsinkio komisijos šalių aplinkos ministrų deklaracija – Baltijos labui

2018-03-06Šiandien Briuselyje Helsinkio konvencijos Baltijos jūros aplinkos apsaugos komisijos, vadinamosios Helsinkio komisijos, šalių aplinkos ministrai pasirašys deklaraciją, skirtą siekti tvarios Baltijos būklės.

Šia deklaracija ministrai dar kartą patvirtins savo šalių įsipareigojimą įgyvendinti 2007 m. priimtą Baltijos jūros veiksmų planą ir jį atnaujinti iki 2021 m., nustatys tikslą iki 2021 m. pasiekti tvarią Baltijos jūrą, taip pat tikslus dėl jūros šiukšlių, povandeninio triukšmo, maistinių medžiagų perdirbimo, regioninio vandenyno valdymo ir kt. 

Deklaracija atspindės pagrindines Baltijos jūros aplinkos apsaugos problemas, susijusias su laivyba, žuvininkyste, žemės ūkiu, energetika bei kitomis ūkio šakomis, ir nusakys konkrečias priemones, siūlymus ir veiksmus ne tik Baltijos jūros veiksmų planui, bet ir Darnaus vystymosi darbotvarkei iki 2030 m., ES Baltijos jūros regiono strategijai ir kitiems strateginiams ES ir tarptautiniams dokumentams įgyvendinti.

Deklaracijoje pabrėžiama, kad, nepaisant visų pastangų, vargu ar iki 2021 m. bus pasiekta gera Baltijos jūros aplinkos būklė. Helsinkio komisijos šalys įsipareigoja ir toliau vykdyti jau suderintus veiksmus, pvz., maistingųjų medžiagų iš žemės ūkio patekimo į vandens telkinius, pavojingųjų medžiagų, laivybos poveikio mažinimo, biologinės įvairovės išsaugojimo bei kt. klausimais ir siekti 2021 m. tikslų, ypač daug dėmesio skiriant labiausiai paplitusiems ir žalingiems poveikiams jūros aplinkai.

Lietuvos pasiūlymu deklaracijos tekste kaip vienas iš svarbių aspektų pabrėžiama tarpvalstybinio bendradarbiavimo, skaidrumo ir keitimosi informacija svarba, siekiant tinkamai vertinti, užkirsti kelią, sušvelninti ar kompensuoti žmogaus veiklos poveikį įgyvendinant atominės energetikos, naftos gavybos ir dujotiekių tiesimo projektus atviroje jūroje.

Viešųjų ryšių skyrius

2018-03-06