Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print english
 

Aktualijos

Atsakymai į šimtą klausimų apie klimato kaitą

2017-12-07Kaip išmatuoti temperatūrą be termometro, ką galima rasti ledynų „archyvuose“, ar dabar vikingai galėtų nuplaukti iki Grenlandijos, kaip kinta Lietuvos klimatas ir koks jis bus ateityje? – tai tik keli klausimai iš šimto, į kuriuos aiškiai ir suprantamai atsako ką tik išleista knyga „100 klausimų apie klimato kaitą“.

Į šios patrauklios ir gausiai iliustruotos knygos sutiktuves Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje kitą ketvirtadienį, gruodžio 14 d., 16 val. kviečiami visi, kuriuos domina klimato kaitos problemos, jos keliamos grėsmės ir kova su ja.

„100 klausimų apie klimato kaitą“ – pirmoji Lietuvos plačiajai visuomenei skirta knyga šia aktualia tema. Klimato kaita, kaip leidinio pratarmėje sako aplinkos ministras Kęstutis Navickas,  – didžiausias civilizacijos sukeltas iššūkis Žemei ir jos gyvybei. Kova prieš klimato kaitos padarinius, ministro žodžiais, yra savotiška kova su mūsų pačių vartojimo ir elgesio įpročiais.

Knygą parašė keturi žinomi šalies mokslininkai: Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros profesorius ir vedėjas dr. Arūnas Bukantis, profesorius dr. Egidijus Rimkus ir docentas dr. Justas Kažys bei akademikas habil. dr. Mečislovas Žalakevičius. Ją išleido Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras.

Knygos leidybą Klimato kaitos specialiosios programos lėšomis iš dalies finansavusi Aplinkos ministerija numato dalį tiražo nemokamai padalinti šalies gimnazijoms, aukštosioms mokykloms, viešosioms bibliotekoms.

Viešųjų ryšių skyrius

2017-12-07