Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print english
 

Aktualijos

Lietuva dalyvaus pasaulinėje parodoje „EXPO 2020“ Dubajuje

2017-11-30Šiandien Vyriausybė nutarė, kad Lietuva dalyvaus pasaulinėje parodoje „EXPO 2020“, ir pavedė Aplinkos ministerijai, bendradarbiaujant su Susisiekimo ir Ūkio ministerijomis, organizuoti mūsų šalies pristatymą šiame išskirtiniame renginyje.

„EXPO 2020“ vyks viename iš pasaulio finansų, logistikos ir naujausių technologijų centrų – Jungtinių Arabų Emyratų Dubajaus mieste. Ji truks visą pusmetį – nuo 2020 m. spalio 20 d. iki 2021 m. balandžio 20 d. Pagrindinė šios parodos tema – „Sujunkime protus, kurkime ateitį“. Tikimasi, kad ją aplankys apie 25 mln. žmonių.

Pirmą kartą visos pasaulinėje „EXPO“ parodoje dalyvausiančios valstybės Dubajuje turės atskirus paviljonus. Joms 2018 m. pavasarį bus išdalinti žemės sklypai, o iki 2019 m. spalio mėnesio juose turi būti pastatyti paviljonai. Lietuva neatlygintinai gaus 12-15 arų sklypą, o paviljono statyba, įrengimas ir dalyvavimas parodoje kainuos apie 6,5 mln. eurų.

Vyriausybei priėmus nutarimą, kad Lietuva bus „EXPO 2020“ dalyvė, Aplinkos ministerija jau galės pasirašyti dalyvavimo sutartį, perimti paviljono statybai skirtą sklypą, organizuoti architektūrinio projekto konkursą, rengti ir derinti statyboms pradėti reikalingą techninę dokumentaciją.

Mūsų šalis jau dalyvavo keliolikoje pasaulinių „EXPO“ parodų ir dalyvavimas jose visada pasiteisindavo. Tikimasi, kad sėkmingas bei visokeriopai naudingas bus ir Lietuvos prisistatymas Jungtiniuose Arabų Emyratuose, kur mūsų verslui veriasi, ypač po pastarojo Prezidentės Dalios Grybauskaitės vizito, naujos galimybės.

Jungtiniai Arabų Emyratai, prieš ketverius metus iškovoję teisę rengti parodą „EXPO 2020“, praėjusių metų pradžioje išsiuntė oficialius pakvietimus visų pasaulio valstybių, tarp jų ir Lietuvos, Vyriausybėms. Pirmoji į šį kvietimą atsiliepusi ir oficialiai patvirtinusi, kad dalyvaus, buvo Šveicarija, o šiuo metu savo dalyvavimą yra patvirtinusios daugiau kaip 150 pasaulio valstybių.

Viešųjų ryšių skyrius

2017-11-30