Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print english
 

Aktualijos

Siūloma griežtinti atsakomybę už veiklos su gyvsidabriu reikalavimų pažeidimus

2017-11-29Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtiems Aplinkos apsaugos įstatymo pakeitimo bei Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimo įstatymų projektams, kuriuose numatoma fizinių asmenų ir juridinių asmenų atsakomybė už Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (ES) 2017/852 dėl gyvsidabrio nustatytų reikalavimų pažeidimus, vykdant veiklą, susijusią su gyvsidabriu, gyvsidabrio mišiniais ir junginiais, gyvsidabrio turinčiais gaminiais.

Šiuo metu Aplinkos apsaugos įstatyme ir Kodekse fizinių ir juridinių asmenų atsakomybės klausimus reguliuojančios nuostatos yra nepakankamos tinkamam ES Gyvsidabrio reglamento įgyvendinimui. Reglamento taikymo sritis yra daug platesnė nei cheminių medžiagų tvarkymo sritis ir užpildo ES teisines spragas, kurių trūko visiškam Minamatos konvencijos dėl gyvsidabrio įgyvendinimui. Dėl šių priežasčių siūloma fizinių ir juridinių asmenų atsakomybės klausimus reguliuoti atskiruose naujuose Aplinkos apsaugos įstatymo ir Kodekso straipsniuose.

Priėmus Įstatymų projektus, būtų įgyvendintos ES Gyvsidabrio reglamento nuostatos dėl sankcijų už šio reglamento pažeidimus, taikant ekonomines sankcijas juridiniams ir fiziniams asmenims. Baudų dydžiai nustatyti atsižvelgiant į dabar galiojančius už panašaus pobūdžio reikalavimų pažeidimus, įvertinant su kitomis konkrečiomis veikomis susijusias aplinkybes, lemiančias pažeidimų pobūdį, pavojingumą, administracinės atsakomybės subjektų specifiką, sankcijos atgrasomąjį poveikį ir pažeidimų prevencijos poreikius.

Šie Įstatymų projektai teikiami Lietuvos Respublikos Seimui tolesniam svarstymui ir priėmimui.

Viešųjų ryšių skyrius
2017-11-29