Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print english
 

Aktualijos

Naujas požiūris į teritorijų valdymą – tarptautinis seminaras Vilniuje

2017-11-10Ateinantį penktadienį, lapkričio 17 d., 10 val. Aplinkos ministerijos (A. Jakšto g. 4) didžiojoje salėje vyks tarptautinis seminaras apie naują požiūrį į teritorijų valdymą. Jį organizuoja Aplinkos ministerijos Statybos ir teritorijų planavimo departamentas ir Europos teritorijų planavimo stebėjimo tinklo (ESPON) programa, kurios tikslas – remti teritorinės plėtros politikos Europoje formavimą. Norintieji dalyvauti seminare turėtų užsiregistruoti.

Seminaro metu bus nagrinėjamas daugiapakopis teritorijų valdymas, jo sąsajos su viešuoju administravimu, administracinėmis reformomis bei teritorijų planavimu ir kt. Ypač daug dėmesio numatyta skirti Baltijos šalims.

Kaip parodė ESPON atlikta apklausa, Latvija jau įvykdė teritorijų administracines ir valdymo reformas, Estija – dabar vykdo, o Lietuva svarsto jų poreikį. Visų trijų Baltijos šalių atstovai apžvelgs savo nacionalines teritorines ir administracines struktūras, bendradarbiavimo modelius, pagrindinius iššūkius ir įvykdytas ar planuojamas administracines reformas. Aplinkos ministerijos Statybos ir teritorijų planavimo departamento specialistai supažindins su naujo Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano rengimo tikslais.

Bus pristatyta ir ESPON patirtis – numatyta aptarti teritorinio valdymo ir erdvinio/teritorijų planavimo lyginamosios analizės, taip pat projektų, vykdytų regioninių strategijų ir integruoto teritorijų vystymo ir planavimo teritorinio bendradarbiavimo srityje, rezultatus.

ESPON atstovai, diskutuodami su seminaro dalyviais, bandys atsakyti, kaip šių projektų rezultatus būtų galima pritaikyti formuojant nacionalinę politiką, ir į kitus ES šalims aktualius klausimus.

Išsamesnės informacijos apie seminarą galima rasti tinklalapyje https://www.urbanistinechartija.com/renginiai.

Viešųjų ryšių skyrius

2017-11-10