Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print english
 

Aktualijos

Pareigūnai nustatė: dramblys cirke Šiauliuose laikomas per ankštai

2017-05-11Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (Šiaulių RAAD) inspektoriai patikrino, kokiomis sąlygomis laikomi Šiauliuose cirko pasirodymuose dalyvaujantys egzotiniai gyvūnai – afrikinis dramblys ir liūtai. Tikrinusiems pareigūnams cirko atstovai nepateikė visų reikiamų dokumentų, todėl cirkui surašytas privalomas nurodymas.

Patikrinimo metu nustatyta, kad dramblys laikomas vidaus patalpoje, kurios išmatavimai yra 6x6 m, tai yra 36 m2, bei lauko patalpoje, kurios plotas beveik 225 m2. Dramblio laikymo vidaus patalpa neatitinka Laukinių gyvūnų naudojimo taisyklėse nurodyto ploto – 60 m2. Tikrintojams cirko atstovai pateikė gyvūnų įsigijimą patvirtinančius dokumentus, sertifikatus, gyvūnų pasus ir kt., kurie atitinka keliamus reikalavimus. Tačiau cirkas neturėjo Aplinkos apsaugos agentūros išduoto leidimo prekiauti gyvūnais, jų dalimis ar gaminiais iš jų skirto cirko pasirodymams.

„Ši situacija atskleidžia įsisenėjusią problemą, kad Lietuva nėra pasirengusi konfiskuoti ir laikinai apgyvendinti tokio dydžio gyvūnų. Todėl Aplinkos ministerijos planai įsteigti laukinių gyvūnų globos centrą tampa dar aktualesni – būtina surasti finansavimą ir imtis darbų nedelsiant“, – sako Aplinkos viceministras Martynas Norbutas.

Pasak viceministro, Aplinkos ministerija ir jai pavaldžios institucijos jau ėmėsi veiksmų kaip išspręsti situaciją, jei būtų būtina dramblį konfiskuoti. Nesant galimybės dramblį apgyvendinti zoologijos sode Kaune, patikrinta informacija, kokie zoologijos užsienyje ieško dramblių. Šiuo metu dramblį galėtų priimti net trys institucijos Prancūzijoje.

Cirko atstovams įteiktas privalomasis nurodymas įrengti drambliui 60 m2 vidaus patalpą bei ne vėliau kaip per 12 dienų Šiaulių RAAD pareigūnams pateikti leidimą prekiauti gyvūnais, jų dalimis ir gaminiais iš jų. Už šių reikalavimų neįvykdymą cirko atstovams gresia administracinė atsakomybė.

 

Komunikacijos skyrius

2017-05-11