Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print english
 

Aktualijos

Visuomenei bus pristatyti potvynių grėsmės ir rizikos žemėlapiai

2014-03-10BFL nuotr.

Visuomenė kviečiama į kovo 17 d. Vilniuje (viešbutis „Ecotel“, Slucko g. 8) ir kovo 18 d. Šilutėje (viešbutis „Deims“, Lietuvininkų g. 70) vyksiančius potvynių grėsmės ir rizikos žemėlapių pristatymus ir aptarimus. Šių seminarų pradžia – 13 val.

Jų metu bus apžvelgta Potvynių direktyva ir kaip ji įgyvendinama mūsų šalyje, aptarti potvyniai Lietuvoje (tipai, priežastys, didžiausia padaryta žala ir kt.), supažindinta su potvynių grėsmės ir rizikos žemėlapiais, nusakyti praktiniai šių žemėlapių naudojimo aspektai.

Potvynių grėsmės žemėlapiai skirti nustatyti dėl įvairios kilmės ir tikimybės potvynių užliejamų teritorijų plotus, o potvynių rizikos žemėlapiai – įvertinti galimus su potvyniais susijusius neigiamus padarinius žmonių sveikatai, aplinkai, kultūros paveldui ir ekonominei veiklai.

Šie žemėlapiai parengti 2012-2014 metais. Jie bus naudojami rengiant potvynių rizikos valdymo planus, kurie, atsižvelgus į nustatytas užliejamas teritorijas ir galimą žalą, numatys potvynių prevencijos, apsaugos nuo jų ir pasirengimo jiems priemones.


Norintieji dalyvauti seminaruose turėtų užpildyti dalyvio anketą tinklalapyje http://www.hnit-baltic.lt/forma/potvyniai arba apie tai pranešti el. paštu g.dudenas@aaa.am.lt. Išsamesnės informacijos galima teirautis Aplinkos apsaugos agentūros Upių baseinų valdymo skyriaus specialistų tel. 870668075.

Visuomenės informavimo skyrius
2014-03-10