Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print english
 

Aktualijos

Kauno marių ledas jau labai pavojingas

2014-02-27


LHMT nuotr.
Kauno marių šiaurinė pakrantė jau atitirpusi
Šiuo metu Kauno marių ledas, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) prie Aplinkos ministerijos duomenimis, yra korėtas. Ties marių viduriu ir ties hidroelektrine matyti trūkiai. Prieš saulę esanti šiaurinė pakrantė atitirpusi. Todėl žvejoti Kauno mariose ant ledo yra pavojinga.

Jau nuo vasario 22 d. žvejams draudžiama būti Kuršių mariose ant ledo. Šis draudimas įsigaliojo pagal Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisykles. Tokį draudimą jos numato, kai ledo būklė kelia pavojų žmonių gyvybei ar sveikatai, susidarius plonai ledo dangai ar LHMT paskelbus apie ledo būklę, kuri gali kelti pavojų žmonių gyvybei ar sveikatai. Nepaisantiems draudimo žvejoti ant ledo gresia administracinė atsakomybė – įspėjimas arba bauda nuo 25 Lt iki 200 Lt.

Nors šalies ežerų ledas tvirtesnis, tačiau šiaurinės pakrantės jau atitirpusios. Aplinkos ministerija įspėja, kad ledas daugumoje ežerų, išskyrus šiaurės rytinę dalį, pradėjęs tirpti visame plote. Jis ežeruose, išskyrus šiaurės rytinę dalį, taps pavojingu jau rytoj, o šiaurės rytuose – po 2-3 dienų.

Visuomenės informavimo skyrius
2014-02-27