Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print english
 

Aktualijos

Diskusija dėl ES klimato kaitos ir energetikos politikos

2014-02-20


Asociatyvi nuotr.
BFL nuotr.
Vasario 20 d. 13 val. Aplinkos ministerijoje vyks diskusija dėl Lietuvos pozicijos svarstant naujus Europos Sąjungos klimato kaitos švelninimo ir energetikos politikos tikslus 2030 m.

Aplinkos ministerijos kartu su VšĮ „DVI Darnaus vystymo iniciatyvos“ ir Baltijos aplinkos forumu organizuojamoje diskusijoje dalyvaus valstybės institucijų, nevyriausybinių organizacijų, mokslininkų, verslo asociacijų ir kitų suinteresuotų šalių atstovai.

Šio renginio tikslas – kartu su suinteresuotais visuomenės ir valstybės atstovais aptarti, kokia turėtų būti Lietuvos pozicija Europos Taryboje, svarstant ES klimato kaitos švelninimo ir energetikos politikos tikslus 2030 m.

Diskusijoje bus kalbama apie tai, kokius šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) išmetimų mažinimo tikslus turi palaikyti Lietuva. Bus svarstoma, ar Europos Komisijos pasiūlytas šių dujų išmetimų sumažinimas 40 proc. – pakankamas tikslas. Diskusijos dalyviai aptars klimato politikos tikslų struktūrą ir jų poveikį Lietuvai.

2007 m. Europos Sąjunga patvirtino savo klimato kaitos švelninimo ir energetikos politikos tikslus nuo 2009 m. iki 2020 m. Numatyta 20 proc. sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų ŠESD išmetimus (lyginant su 1990 m.), ne mažiau nei 20 proc. visų galutinės energijos sąnaudų tenkinti iš atsinaujinančių energijos šaltinių bei didinti energijos vartojimo efektyvumą sutaupant iki 20 proc. pirminės energijos (lyginant su 2005 m.).

Siekdama užtikrinti klimato kaitos ir energetikos politikos tęstinumą, 2014 m. Europos Sąjunga pradeda svarstyti naujus įsipareigojimus 2020–2030 m. periodui.

Neseniai Europos Komisija pristatė galimų klimato kaitos švelninimo ir energetikos politikos tikslų poveikio vertinimo analizę ir savo poziciją šiuo klausimu.

Lietuva, kaip ir kitos ES šalys, svarstys šį klausimą Europos Taryboje 2014 m. kovo 21 d.

Visuomenės informavimo skyrius
2014-02-20