Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print english
 

Aktualijos

Prasideda Baltijos kraštovaizdžio forumas

2013-12-12


Asociatyvi nuotr.
Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Danijos ir kitų šalių nevyriausybinių organizacijų, Lietuvos valstybės ir savivaldybių institucijų, mokslo ir projektavimo įstaigų, valstybinių parkų direkcijų, bendruomenių atstovai gruodžio 13–14 d. Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakultete diskutuos apie pilietiškumo raišką Lietuvoje ir Europoje saugant ir gražinant kraštovaizdį. Dalyviai pasidalys patirtimi, kaip plėtoti įvairias kraštovaizdžio apsaugos, tvarkymo, planavimo, atkūrimo iniciatyvas, ieškos sprendimų, kaip skatinti ir daryti efektyvesnį visuomenės dalyvavimą planuojant teritorijas, gerinti bendradarbiavimą tarp įvairių institucijų šalių viduje ir visame Baltijos jūros regione.

Baltijos kraštovaizdžio forumas – CIVILSCAPE organizuojamų kraštovaizdžio forumų ciklo Europoje ir baigiamųjų Europos piliečių metų renginių Vilniuje dalis. Pagrindinis šių diskusijų tikslas – parodyti, kaip Europos teisės aktai veikia kasdienį žmonių gyvenimą, kaip žmonės gali ir turi dalyvauti formuojant viešąją politiką, taip pat – ir susijusią su kraštovaizdžio apsauga ir formavimu. Tokie forumai jau sėkmingai įvyko Švedijoje, Nyderlanduose, Juodkalnijoje, Italijoje, Vokietijoje.

Šią konferenciją organizuoja Lietuvos geografų draugija kartu su CIVILSCAPE tarptautine nevyriausybinių organizacijų asociacija, Aplinkos ministerija, Vilniaus universitetu ir Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjunga, norėdamos atskleisti, kokią reikšmę visuomenei turi kraštovaizdis ir Europos kraštovaizdžio konvencija.

Renginyje CIVILSCAPE organizacijos viceprezidentas Dr. Gerhardas Ermischeris ir direktorius Dirkas Gotzmannas pristatys kitų Europos kraštovaizdžio forumų išvadas. Bus pateikti tarptautinio Europos kraštovaizdžio konvenciją Pietų Baltijos regione įgyvendinančio projekto LIFEscape rezultatai (tarp šio projekto vykdytojų – Žemaitijos nacionalinis parkas), aptarta Lietuvos nacionalinio kraštovaizdžio tvarkymo plano rengimo eiga, Lietuvos geografų draugijos iniciatyvos, susijusios su minėtos konvencijos įgyvendinimu, naujos virtualios technikos, leidžiančios įvertinti kraštovaizdžio architektūros projektus, sėkmingi visuomenės dalyvavimo kraštovaizdžio projektuose pavyzdžiai. Gruodžio 14 d. numatoma ekskursija, kurios metu aktualios kraštovaizdžio tvarkymo problemos bus aptartos prie gražiausių Vilniaus regyklų Subačiaus gatvėje, ant Baltojo tilto, Pučkorių atodangos.

Europos kraštovaizdžio konvencija (2000, Florencija) – tarptautinis išimtinai kraštovaizdžio sričiai skirtas dokumentas, kuriuo siekiama, kad tinkamai, tvariai būtų tvarkomos visos teritorijos, sustiprėtų vietos bendruomenių ir visuomenės dalyvavimas sprendžiant su kraštovaizdžiu susijusius klausimus.
Norėdami atkreipti Europos Sąjungos politikų dėmesį į Europos pilietiškumo ugdymo svarbą, visuomeninės organizacijos ir tinklai inicijavo Europos piliečių metų paskelbimą. Tarp jų – CIVILSCAPE, tarptautinė nevyriausybinių organizacijų asociacija, kurios narės skiria savo veiklą kraštovaizdžio apsaugai, tvarkymui ir planavimui vadovaudamosi Europos kraštovaizdžio konvencijos nuostatomis. 2013 metų birželį Lietuvos geografų draugija tapo šios asociacijos nare.


Visuomenės informavimo skyrius
2013-12-12