Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print english
 

Aktualijos

Bus aptartos kraštovaizdžio tvarkymo ir apsaugos aktualijos

2013-11-22BFL nuotr.

Šiandien Aplinkos ministerijoje susirinkę kraštovaizdžio specialistai, mokslininkai, suinteresuotų organizacijų atstovai aptars šalies kraštovaizdžio apsaugos, tvarkymo ir planavimo aktualijas.

Bus kalbama, kaip optimizuoti kraštovaizdžio apsaugą ir tvarkymą, nusakytos apsaugos ir tvarkymo gairės valstybiniams keliams ir geležinkeliams, supažindinta su Pajūrio juostos žemyninės dalies paplūdimių rekreacijos plano rengimu. Taip pat bus pristatytos Pajūrio juostos grafinės-vizualinės sistemos metodinės gairės, želdynų ir želdinių tvarkymo metodika, apžvelgta kraštovaizdžio planų rengimo specifika.

Viena svarbiausių aktualijų – ką tik parengtas Nacionalinis kraštovaizdžio tvarkymo planas. Jį parengė UAB „Urbanistika“, laimėjusi konkursą.

Plane pateiktos Lietuvos kraštovaizdžio naudojimo ir apsaugos koncepcijos principinės nuostatos, nustatytos kraštovaizdžio tvarkymo zonos pagal svarbiausius teritorijos vystymo prioritetus ir urbanistinio ir gamtinio karkaso plėtojimo interesus, pateikti formuojamo kraštovaizdžio bendrosios teritorinės struktūros kokybės rodikliai, numatytos priemonės ir apribojimai, užtikrinantys kraštovaizdžio bendrąją ekologinę pusiausvyrą, gamtinio karkaso formavimą, gamtos ir kultūros paveldo vertybių išsaugojimą.

Su Nacionaliniu kraštovaizdžio tvarkymo planu artimiausiu metu galės susipažinti ir visuomenė. Tam bus skirti trys mėnesiai. Plano medžiagą bus galima peržvelgti jį parengusios UAB „Urbanistika“ patalpose ir visų apskričių centruose – Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos teritoriniuose padaliniuose.

Išsamesnės informacijos apie Nacionalinį kraštovaizdžio tvarkymo planą reikėtų ieškoti ministerijos tinklalapyje http://www.am.lt/VI/index.php#r/1484.

Visuomenės informavimo skyrius
2013-11-22