Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print english
 

Aktualijos

Ministras: oro kokybės gerinimui būtini efektyvūs sprendimai

2013-04-23BFL

Dubline (Airija) vykstančiame neformaliame aplinkos ministrų susitikime dalyvaujantis ministras Valentinas Mazuronis pasisakė oro kokybės klausimais, taip pat susitiko su kolegomis iš Vengrijos, Belgijos, Prancūzijos ir Švedijos, kuriems pristatė Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai programą.

2013-uosius Europos Komisija (EK) yra paskelbusi oro metais, taip atkreipdama dėmesį į poreikį spręsti didėjančios miesto aplinkos oro taršos keliamas problemas.

Ministro V. Mazuronio teigimu, tai leidžia dar labiau susikoncentruoti į oro kokybės problemas bei jų sprendimo būdus, siekiant teigiamo impulso žmonių sveikatai bei aplinkai. Ministras taip pat pabrėžė, jog nustatant griežtesnius oro kokybės standartus būtina užtikrinti ir efektyvų jau esamų taršos valdymo priemonių įgyvendinimą – priešingu atveju efektas nebus toks, kokio norima ir tikimasi.

 “Turi būti stiprinama teisėkūros bazė, ypač kalbant apie taršos reguliavimą transporto ir žemės ūkio sektoriuose. Būtinas ir aktyvus gerosios praktikos keitimasis tarp ES valstybių, taip pat reikia užtikrinti oro kokybės politikos strategijos sąsajas su kitomis ES strategijomis”, - tvirtino V. Mazuronis.

Ministro žodžiais, išskirtinio dėmesio reikalauja atsinaujinančių energijos šaltinių sektorius, konkrečiai – biomasės deginimas. V. Mazuronis priminė, jog taip pat svarbu tobulinti finansinius taršos valdymo mechanizmus.

“Laukiame EK pasiūlymų dėl Oro taršos teminės strategijos, dėl konkrečių teisės aktų oro kokybei gerinti ir savo ruožtu esame pasiruošę diskusijai ES Taryboje šiuo klausimu Lietuvos pirmininkavimo metu”, - sakė ministras V. Mazuronis.

Aplinkos ministerijos informacija, tel. 219 1968

2013 04 23