Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print english
 

Aktualijos

Stanislovas Šriūbėnas – naujasis aplinkos viceministras

2011-07-04


Stanislovas Šriūbėnas
BFL nuotr.

Šiandien aplinkos viceministro pareigas pradėję eiti Stanislovas Šriūbėnas kuruos teritorijų planavimą ir priežiūrą, statybą ir jos priežiūrą, architektūros, būsto, kraštovaizdžio ir saugomų teritorijų tvarkymo politikos formavimą, valstybės nekilnojamojo turto paskirstymą ir jo perdavimo savivaldybėms koordinavimą, pagrindinėse statybos veiklos srityse dirbančių specialistų ir statybos verslo įmonių atestavimo koordinavimą.

Naujasis viceministras gimė 1944 m. spalio 9 d. Ignalinos rajone. Baigęs Mielagėnų vidurinę mokyklą mokėsi Vilniaus politechnikume. Po studijų Vilniaus inžineriniame statybos institute (dabar – Vilniaus Gedimino technikos universitetas) įgijo inžinieriaus specialybę.

Didžiąją gyvenimo dalį Stanislovas Šriūbėnas dirbo statybų sektoriuje. 1970 m. atėjęs į tuometę Statybos ministeriją, dirbo jos sistemoje. Nuo 1997-ųjų trejus metus ėjo Vilniaus senamiesčio restauravimo direkcijos direktoriaus pavaduotojo pareigas. Nuo 2000-ųjų dirbo Vilniaus miesto savivaldybėje ir jos organizacijose. 2000–2011 m. buvo Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys, 2009-2010 m. dirbo sostinės vicemeru. Stanislovas Šriūbėnas priklauso Liberalų ir centro sąjungai. Su žmona Alma užaugino dukrą Rasą. Vienas svarbiausių laisvalaikio pomėgių – sportas.

Aplinkos ministro Gedimino Kazlausko teigimu, sprendimas priimti Stanislovą Šriūbėną į viceministro postą - vienas iš Tautos prisikėlimo partijos ir Liberalų ir centro sąjungos frakcijų bendradarbiavimo elementų. Birželį statybų sektorių kuravusiam viceministrui Arūnui Remigijui Zabulėnui priėmus pasiūlymą dalyvauti privataus sektoriaus projekte už Lietuvos ribų, buvo ieškoma didelę patirtį turinčio specialisto. Šį reikalavimą daugiau nei pakankamai atitinka naujasis viceministras, turintis kelių dešimtmečių vadovaujančio darbo statybų sektoriuje patirtį. Prieš priimant sprendimą skirti viceministrą, buvo atsiklausta visų kompetentingų teisėsaugos institucijų. Iš jų negauta jokios informacijos apie vykdomus tyrimus ar kitas paskyrimui galimai trukdančias teisines kliūtis. 


Aplinkos ministerijos informacija, tel. 266 3660
2011-07-04